Serwis komputerowy, komputery, kasy fiskalne - Krosno, Podkarpackie
tradycja i nowoczesność
Ośrodek Kształcenia Informatycznego OKI
IBM -Advanced Business Partner
SAP Business Partner
Aktualności
Praca
Kontakt
Historia Siedziby
IBM -Advanced Business Partner


Specjalizacja w IBM DB2 i SAP na systemach i5 OS400

Od 4 lat specjalizujemy się głównie w bazach danych DB2, prowadzimy Data Center, gdzie outsorsujemy rozwiązania biznesowe. Nasze centra outsourcingowe, wyposażone w nowoczesne technologie, gwarantują klientom  całkowite bezpieczeństwo: strefy bezpieczeństwa z kontrolowanym dostępem 

  Posiadamy również uprawnienia do systemów fiskalnych IBM SurePOS 700/500/300,  mamy również zespół ludzi do  mySAP All-in-One solution consultant SAP Best Practices Tools and Accelerators BPTAA oraz PSLx, ponadto  posiadamy Centrum Szkoleniowe, gdzie prowadzone są zajęcia praktyczne na serwerach, oprogramowaniu i systemach upods,  ośrodek ten jest wpisany do Kuratorium Oświaty.
Szczególną uwagę przywiązujemy do produktów opartych na platformie Lotus Domino/Notes, rozwijanego obecnie w ramach IBM Software Group oraz linii produktowych Webshere, IBM iSeries/i5 (i5OS), xSeries ,pSeries (AIX) .

Przez ostatnie dwa lata nasi konsultanci przeprowadzali warsztaty wydajnościowe i portingu z MS SQL na DB2. Dwa zespoły konsultantów były odpowiedzialne za warsztaty, jeden za część sprzętową IBM  oprogramowanie baz danych i system operacyjny wraz z konfiguracją usług terminalowych NT i Citrix,  drugi za oprogramowanie użytkowe  Sap Business One, oprogramowanie dodatkowe oraz aplikacje testujące.  
Prowadziliśmy warsztaty,  w czasie których wypracowano metodę umożliwiającą migrację baz oraz optymalną konfigurację sprzętową.  
Dzięki dobrze dobranym parametrom  można było optymalnie wykorzystać zasoby sprzętowe i przyspieszyć wykonywanie najbardziej czasochłonnych operacji. 
Rewelacyjne wyniki na serwerach IBM połączonych z bazą danych DB2  daje  klientom do myślenia o zwiększeniu budżetu na serwerowe rozwiązania w  firmie oparte o bazy DB2.
Doświadczenie ostatnich dwóch lat pozwala nam szybką migrację z systemów MS SQL na DB2 a dla klienta znaczną poprawę wydajności i bezpieczeństwa.


Salon IBM sprzedaży bezpośrednio 

________________________________________________________________________

   Salon sprzedaży produktów IBM jest siódmą placówką tego typu w Polsce. Rozbudowa nowego kanału sprzedaży wynika ze strategii IBM ukierunkowanej na małe i średnie przedsiębiorstwa jako jeden z najszybciej rozwijających się segmentów rynku. "...Na rynku MSP umiejętność wykorzystania najnowszych technologii jest kluczowym instrumentem rywalizacji z konkurencją. Zwłaszcza w obliczu Unii Europejskiej, chcemy wspierać mniejsze firmy w osiąganiu zachodnich standardów, również w aspekcie nowoczesnych rozwiązań informatycznych...", dodaje Marek Borówka z IBM Polska.

   Oprócz prowadzenia sprzedaży urządzeń i oprogramowania IBM, salony takie jak krośnieńska placówka, należąca do firmy BIT, stanowią centra prezentacyjne. Dzięki temu, zarówno klienci indywidualni, jak i instytucjonalni, zainteresowani rozwiązaniami IBM mogą osobiście zapoznać się z ich funkcjonowaniem w praktyce, podczas prezentacji prowadzonej przez wykwalifikowanego konsultanta.

   Technologie ThinkVantage są kluczowym elementem strategii IBM o nazwie "Think", która zmierza do wyposażania komputerów w zdolności automatycznego samodiagnozowania i rozwiązywania problemów.    W swoich rozwiązaniach IBM opiera się na trzech kluczowych filarach.

ThinkVantage:

1. bezpieczeństwo - wszystkie urządzenia (komputery osobiste i serwery) są wyposażone w rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo, zarówno dla sprzętu, jak i oprogramowania, np. wbudowany do komputerów IBM zaawansowany system ESS (Embedded Security Subsystem) umożliwia ochronę danych przed dostępem niepowołanych osób i przed wirusami.
2. migracja i aktualizacja - zastosowane przez IBM rozwiązanie System Migration Assistant umożliwia migrację danych, oprogramowania i konfiguracji ze starych komputerów na nowe, np. w sytuacji zastępowania starych urządzeń nowym sprzętem. Funkcja RapidRestore PC pozwala na odzyskanie za pomocą jednego klawisza wcześniej zapisanych danych i ustawień aplikacji po wystąpieniu awarii. W takiej sytuacji system cofa się do ostatnio zapisanych danych (np. z poprzedniego dnia) i umożliwia ich przywrócenie w stanie sprzed awarii.
3. bezprzewodowość - notebooki IBM są wyposażone w rozwiązanie Access Connections. Dzięki temu narzędziu użytkownik nie musi samodzielnie konfigurować systemu w zależności od środowiska informatycznego, w którym pracuje (sieci bezprzewodowe lub przewodowe). System automatycznie wykrywa rodzaj dostępnej sieci i konfiguruje komputer pod kątem połączeń sieciowych.

   Wspólnie z IBM oferujemy dla klientów pełen zakres funkcjonalności rozwiązań z wykorzystaniem szerokiej gamy sprzętu IBM, oprogramowania systemowego i narzędziowego IBM. Do dyspozycji jest :
* Specjalistyczne środowisko technologiczne umożliwiające różnego typu rozwiązań, konfiguracji, etc.
* Infrastrukturę sprzętową obejmującą serwery IBM pSeries,xSeries, iSeries oraz IBM Total Storage, w różnorodnych, wysoce skalowanych i wydajnych konfiguracjach.
* Pełny zakres oprogramowania firmy IBM (IBM Db2, Tivoli, WebSphere, Lotus ) jak również w indywidualnych przypadkach rozwiązań innych producentów w tym open source Linux.
* Profesjonalną kadrę wysokiej klasy specjalistów dysponujących głęboką wiedzą techniczną

   Szczególny nacisk kładziemy na umiejętność tworzenia efektywnych rozwiązań sieciowych oraz ich integrację z produktami dostawców innych niż IBM. Dużą wagę przykładamy również do nowych rozwiązań technicznych i nowych standardów- sprawdzamy ich działanie w praktyce, badając ich cechy i rzeczywiste możliwości.  

oferujący sprzęt komputerowy: komputery stacjonarne, notebooki i serwery i/p/xSeries, a także produkty z rodziny oprogramowania Lotus. Właścicielem sklepu z rozwiązaniami IBM jest firma BIT- Partner Handlowy IBM Polska.


"...Do tej pory użytkownik końcowy nie miał możliwości zakupienia sprzętu IBM w salonie...", wyjaśnia Marek Borówka, dyrektor działu komputerów osobistych w IBM Polska. "...Możliwe było jedynie zamówienie określonego komputera lub serwera, które było realizowane w ciągu kilkunastu dni. Obecnie dzięki sukcesywnie otwieranym punktom sprzedaży w całej Polsce oferującym rozwiązania informatyczne IBM, klient może wejść do salonu i na miejscu kupić wybrany komputer, np. jeden z wielu notebooków IBM ThinkPad (...) Jeśli w danym momencie salon nie dysponuje określoną konfiguracją, to zostanie ona dostarczona w ciągu 2-3 dni."

Oferujemy możliwość przeprowadzenia wszystkich opisanych wcześniej prac w celu zademonstrowania przygotowanego uprzednio rozwiązania. Możliwe jest zorganizowanie warsztatów projektów Try&Buy. Kluczową rolę w dużych heterogenicznych sieciach SAN spełnia oprogramowanie do zarządzania nimi. Dajemy Państwu do swej dyspozycji dostęp do takich produktów.

   Sprzęt jaki jest do dyspozycji to między innymi:

* Storage: macierz Fast 900, przełączniki SAN,
* biblioteka LTO FC,
* serwery IBM i/p/x-series,
* oprogramowanie Tivoli, Websphere, Lotus

   Tak bogata oferta umożliwia przedstawienie Państwu rozwiązań indywidualnych. Jesteśmy Państwu w stanie przedstawić narzędzia niezbędne do pracy w nowoczesnym świecie biznesu, sami ocenicie które wybrać.

Specjalizujemy się głównie w rozwiązaniach biznesowych dla przedsiębiorstw, które mają służyć optymalizacji procesów ekonomicznych. Naszymi klientami są przedsiębiorstwa o silnie zróżnicowanej wielkości i polu działania, co jest świadectwem bardzo dużej elastyczności oferowanych przez nas rozwiązań. Dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii, usług i zasobów BIT dostarcza rozwiązania, które odkrywają nowe źródła informacji, usprawniają łańcuchy dostaw i budują silne relacje z klientami.

_________

 


 
StartO nasKasy FiskalneSystemy POSSerwisComarch CDNSYMFONIAWAPRO InsERT SKLEPSeminarium