Moduł obsługuje księgowość finansową przedsiębiorstw, które zobowiązane są do prowadzenia ksiąg rachunkowych w oparciu o zakładowy plan kont. Wielopoziomowa budowa planu kont, różne warianty układu rachunku zysków i strat, bilans umożliwiają wykonywanie wielu rodzajów sprawozdań dla różnych celów.
Moduł wspiera zarządzanie płynnością finansową, umożliwia przewidywanie ewentualnych nadwyżek i ogranicza ryzyko wystąpienia zatorów płatniczych. Plan płynności jest tworzony automatycznie z wykorzystaniem danych pobieranych bezpośrednio z rozrachunków i sald środków pieniężnych w bankach i kasach.
Moduł umożliwia pełną automatyzację procesu obsługi kosztów rozliczanych w czasie. Jednorazowo wprowadzony dokument z planem rozliczenia jest księgowany w zdefiniowanych okresach co wpływa na zmniejszenie czasochłonności, a w konsekwencji kosztów obsługi rozliczeń międzyokresowych, takich jak polisy ubezpieczeń majątkowych, prenumeraty, remonty generalne.
Moduł umożliwia kompleksową obsługę operacji pieniężnych wyrażonych zarówno w złotych jak i walutach obcych. Proces obrotu gotówki pozwala na ewidencję zdarzeń gospodarczych, rozliczanie podmiotów, wystawianie dokumentów, sporządzanie raportów.
Moduł wpływa na zwiększenie efektywności zarządzania majątkiem trwałym firmy. Plany amortyzacji umożliwiają prowadzenie symulacji i dobór najkorzystniejszego dozwolonego przez polskie prawo wariantu. Program automatyzuje odpisy amortyzacyjne (metodą bilansową i podatkową), pozwala wyodrębnić pozycje nie będące kosztem uzyskania przychodów oraz wprowadzić korekty planów amortyzacyjnych.
Moduł służy do obsługi procesów windykacyjnych zachodzących w firmie, główniei o profilu handlowym lub usługowym. Wspomaga zarządzanie procesami windykacyjnymi, rejestrację zdarzeń windykacyjnych (rejestruje wszystkie zdarzenia windykacyjne wraz z treścią monitów, wysyłanych do kontrahentów) rejestrację ustaleń windykacyjnych z kontrahentami (odnośnie sposobu i terminów płatności, do poszczególnych rozrachunków jak i całości zadłużenia).
Rozwiązanie wspiera proces zarządzania dokumentami oraz informacją z nimi związaną w oparciu o procedury i standardy obowiązujące w przedsiębiorstwie. Narzędzia skanowania dokumentów oraz możliwość przechowywania elektronicznych kopii w centralnej bazie danych zabezpieczają oryginały przed zniszczeniem lub zgubieniem.
e-Deklaracje to bezpieczne i proste w obsłudze narzędzie do elektronicznego wysyłania deklaracji podatkowych PIT i VAT bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych do platformy Ministerstwa Finansów.
Program pozwala na rozliczenia pieniężne z pracownikami. Ścisła współpraca z modułami Forte Zaliczki Pracownicze, Forte Delegacje Krajowe i Forte Telefonia umożliwia pełną obsługę rozliczeń między pracownikiem, a pracodawcą z tytułu wyjazdów służbowych, użytkowania telefonów służbowych oraz pobranych zaliczek wraz z obiegiem informacji i wymaganych akceptacji. Każdy z pracowników ma stały dostęp do informacji o stanie rozliczenia wniosku, jego akceptacji przez przełożonego oraz dział księgowości.
Moduł wspomaga rejestrowanie, obsługę i rozliczanie delegacji krajowych. Umożliwia przełożonym kontrolowanie wyjazdów służbowych pracowników oraz związanych z nimi kosztów. Wpływa na usprawnienie procesu obiegu wniosków i rozliczeń delegacji oraz dostarcza działom finansowym lub księgowym precyzyjnej informacji o wyjazdach służbowych pracowników.
Moduł wspomaga kompleksowo proces obsługi zaliczek pracowniczych od momentu złożenia wniosku poprzez akceptację przez przełożonego, wypłacenie zaliczki pracownikowi aż po jej rozliczenie. Wspiera procesy obsługi wyjazdów służbowych, a w połączeniu z rozliczeniami pracowniczymi tworzy praktyczne rozwiązanie do obsługi i kontroli środków pieniężnych wypłacanych pracownikom.
Moduł dostarcza narzędzi do pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania informacji o przebiegu procesów gospodarczych w oparciu o metody rachunkowości zarządczej. Wielowymiarowa analiza danych pozwala na ocenę rentowności prowadzonych działań w dowolnych przekrojach np. wg działu centrów kosztów lub projektów.
Moduł umożliwia skuteczne zarządzanie procesem budżetowania w przedsiębiorstwie. Pozwala na odzwierciedlenie struktury budżetowej organizacji. Najmniejsze elementy budżetu przedsiębiorstwa (plany cząstkowe) mogą się łączyć tworząc budżety główne dla całej firmy. Moduł umożliwia budżetowanie podmiotów (ośrodków odpowiedzialności, centrów przychodów, MPK) i przedmiotów (celów). Ułatwia wprowadzenie danych i kontrolę zatwierdzania budżetu na wszystkich etapach tego procesu.
Program pozwala na wykonanie szeroko rozumianej analizyfinansowo-ekonomicznej przedsiębiorstwa – od typowych zagadnień rachunkowości finansowej, takich jak: Rachunek Zysków i Strat czy Bilans, po analizy zarządcze, w tym m.in., różnego rodzaju raporty przychodowo-kosztowe w dowolnym układzie przedmiotowo-podmiotowym. Moduł ułatwia definiowanie dowolnych wskaźników finansowych i ekonomicznych pomocnych w monitorowaniu kondycji przedsiębiorstwa.
Moduł Handel umożliwia kompleksową obsługę obrotu towarowego. Elementami procesu są m.in. zakupy, gospodarka magazynowa, fakturowanie. Na każdym etapie procesu, począwszy od zamówienia obcego do wydania - system wyposażony jest w zestaw różnorodnych raportów i analiz wspomagających podejmowanie decyzji przez użytkownika.
Program obejmuje całokształt zagadnień związanych z obsługą kadrowo-płacową pracownika. To zestaw czynności od zatrudnienia, obsługi ewidencji, rejestracji czasu pracy i nieobecności, po odejście pracownika i wyrejestrowanie z ewidencji ubezpieczeń.
Moduł ułatwia ewidencję oraz rozliczenie czasu pracy pracowników z podziałem na projekty lub działy. Elastyczny system doboru parametrów pozwala określić sposób i czas rejestracji spóźnień, nadgodzin, nieobecności. Po zaakceptowaniu, informacje o czasie pracy automatycznie modyfikują kalendarze pracowników w module Forte Kadry i Płace i są wykorzystywane w procesie naliczania płac.
Program obsługuje proces zgłaszania, akceptacji i rejestracji wniosków dotyczących nieobecności. Eliminuje zbędną biurokrację i zapewnia rzetelność rozliczeń dni wolnych. Dostęp do zbiorczych i aktualnych informacji o planach urlopowych podległego zespołu ułatwia menadżerom planowanie i utrzymywanie ciągłości pracy działu.
Moduł umożliwia zarządowi ukierunkowanie wysiłków pracowników na realizację konkretnych celów wynikających ze strategii firmy. Usprawnia proces oceny pracowników – ich celów biznesowych, rozwojowych oraz kompetencji, a następnie ocenę poziomu ich realizacji.
Program wspomaga zarządzanie procesem rekrutacji oraz wyraźnie obniża jego koszty poprzez znaczną automatyzację pracy i wyeliminowanie konieczności drukowania dokumentów. Papierowe CV oraz inne materiały gromadzone są w bazie danych, w której można łatwo i szybko odnaleźć kandydata z wymaganymi kwalifikacjami.
Program wspiera zarządzanie systemem szkoleń pracowniczych oraz procesem oddelegowania pracowników na szkolenia zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem. Umożliwia rejestrację wniosków szkoleniowych, ich akceptację przez przełożonych, powiadomienie o szkoleniach, zgłaszanie zapotrzebowania na szkolenia.
Program pełni funkcję wewnętrznego portalu komunikacyjnego, wspiera zarządzanie wiedzą, informacją i zasobami organizacji. Usprawnia wymianę informacji pomiędzy zarządem i pracownikami firmy, jak również jej przepływ między działami i oddziałami przedsiębiorstwa.
Aplikacja niezbędna do właściwej implementacji i wszystkich pozostałych elementów Systemu Forte z obszaru Zarządzania Zasobami: zarówno Majątkiem Przedsiębiorstwa, jak i Kapitałem Ludzkim. Umożliwia odwzorowanie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie w zakresie struktury organizacyjnej, hierarchii zależności służbowych, według których procesowane są różne zdarzenia biznesowe z udziałem pracowników.
Program poszerza funkcjonalność Modułu Forte Majątek Trwały odnośnie wyposażenia w sprzęt IT. Ułatwia działom IT ewidencję i zarządzanie tym majątkiem dzięki pełnej informacji dla o rodzaju, typie oraz historii użytkowania przez pracownika powierzonego sprzętu.
Program wspomaga ewidencję przydzielania majątku trwałego i wyposażenia pracownikom przedsiębiorstwa. Pozwala na przypisanie odpowiedzialności za wyposażenie konkretnej osobie. Każdy pracownik ma stały dostęp do bieżącej informacji o przydzielonych elementach wyposażenia i środkach trwałych oraz każdej zmianie w tym zakresie.
Program wspiera proces obiegu zamówień wewnętrznych. Pracownicy korzystający z modułu zgłaszają zapotrzebowanie jako tzw.: klienci wewnętrzni wobec działów świadczących usługi wewnątrz przedsiębiorstwa, najczęściej rolę tę pełnią działy administracji. Zamówienia od pracowników są ewidencjonowane w systemie i kierowane – zgodnie z polityką organizacji do realizacji lub akceptacji i realizacji.
Program umożliwia realizację procesów organizacji w zakresie dostępu pracowników do określonych zasobów przedsiębiorstwa, zwłaszcza gdy dostęp do tych zasobów wymaga akceptacji innych osób dysponujących zasobem.
Moduł wspomaga obsługę limitów i rozliczeń wykorzystania telefonów służbowych poprzez dystrybucję wśród użytkowników informacji o limitach, dostarczanie bilingu, rozliczenie kosztów telefonów, rejestrację wniosków o akceptację w przypadku przekroczenia limitów oraz procesu ich akceptacji przez przełożonych.
Program wspomaga ewidencję przebiegu pojazdów firmowych a także prywatnych wykorzystywanych dla celów służbowych. Umożliwia, we współpracy z modułem Forte Delegacje Krajowe, przydzielanie pojazdów firmowych na czas wyjazdów służbowych.
Moduły przydatny w każdej firmie posiadającej infrastrukturę IT dostępną dla ogółu lub dużej liczby pracowników. Wpływa na zarządzanie procesem obiegu informacji i zadań z zakresu wewnątrz firmowych usług IT. Umożliwia samodzielną i łatwą rejestrację zgłoszeń przez klienta wewnętrznego.