Serwis komputerowy, komputery, kasy fiskalne - Krosno, Podkarpackie
tradycja i nowoczesność
Ośrodek Kształcenia Informatycznego OKI
IBM -Advanced Business Partner
SAP Business Partner
Aktualności
Praca
Kontakt
Historia Siedziby
O nas

Ośrodek Kształcenia Informatycznego BIT

Firma "BIT" powstała w roku 1996 i pojawiła się na jako Autoryzowany Salon Sprzedaży "ADAXLand" - czołowego polskiego producenta sprzętu komputerowego JTT Computer z Wrocławia. Oferta firmy BIT opierała się głownie w tym czasie na produktach JTT i skierowana była wyłącznie dla klientów z sektora detalicznego i MŚP. Prężnie działający ADAXLand w  2002r. ciężko wypracowana trzecia pozycja w sprzedaży komputerów ADAX na terenie kraju została doceniona wyróżnieniem. 
   BIT od dawna uczestniczy w obsłudze znanych nawet międzynarodowych korporacji mieszących się nie tylko na terenie Polski. Nie ukrywamy, że swoją ofertę współpracy kierowaliśmy początkowo na rynek lokalny do małej, średniej i dużej przedsiębiorczości oferując zarówno warstwę sprzętową jak i rozwiązania softwarowe. 
Cieszy nas fakt, że również i na tym polu firma nasza została doceniona i zauważona dalej. Krakowski producent oprogramowania firma Comarch, której jesteśmy dystrybutorem i wdrożycielem w 2002 roku przyznał nam wyróżnienie za największą sprzedaż w Polsce produktu "CDN " z czego jesteśmy dumni.
     

Strategicznymi partnerami są IBM  i SAP. Szybko i prężnie działając dostaliśmy wyróżnienie od dyr. Sprzedaży SAP: „ chciałabym serdecznie pogratulować firmie BIT, która jest absolutnym liderem -  w tej chwili certyfikowali aż 11 certyfikowanych konsultantów”. Otrzymaliśmy tytuł „ IBM Advanced Business Partner”, należymy do specjalnej grupy  IBM System i ISV, gdzie pozyskujemy cenną wiedzę i doświadczenie.
   Nasz "korbiznes" w dniu dzisiejszym orientuje się na firmy o rozległych strukturach organizacyjnych w całej Polsce. Możemy powiedzieć, że przy wsparciu swoich partnerów jesteśmy do tego całkowicie przygotowani. Nie przeraża nas skala ani zakres dostaw, dysponujemy mechanizmami logistycznymi, które z powodzeniem pozwoliły na realizację zarówno usług jak i sprzętu w Polsce do sektorów: mundurowego, administracji państwowej, wydobywczego, czy energetycznego. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy, które prowadzą do obopólnej korzyści, komfortu i zadowolenia. Jedną z takich form jest nasz portal handlowy na bazie którego możemy logistycznie realizować swoje dostawy do każdego miejsca w Polsce.
     BIT = Jakość+kompetencje ="święty spokój"
 Aby sprostać organizacyjnie i merytorycznie wymogom świadczonych umów serwisowych poświęcamy wiele uwagi jakości naszych działań i kompetencji pracowników. Do Państwa dyspozycji oddajemy autoryzowanych serwisantów sprzętu komputerowego ADAX , OPTIMUS, IBM  jej inżynierów zajmujących się wsparciem produkowanym , systemami operacyjnymi i sprzętem sieciowym. Wszystkie zgłoszenia serwisowe są przyjmowane i rejestrowane w formie elektronicznej. Nie ma obawy, że Państwa zgłoszenie zostanie zagubione lub zaniedbane - Mają Państwo możliwość śledzenia realizacji zlecenia poprzez sieć Internet. Koordynator Serwisu jest personalnie odpowiedzialny za pomyślną realizację zlecenia i kontakt z Państwem


IBM otworzył w  salon IBM sprzedaży bezpośrednio oferujący sprzęt komputerowy: komputery stacjonarne, notebooki i serwery i/p/xSeries, a także produkty z rodziny oprogramowania Lotus Domino. Właścicielem sklepu z rozwiązaniami IBM jest firma BIT- Partner Handlowy IBM Polska. 


BIT – Ośrodek Kształcenia Informatycznego jest autoryzowanym ośrodkiem szkoleniowym wpisanym do kuratorium oświaty E.III-014/4/99. Od 1999 roku oferuje szkolenia z zakresu zaawansowanych technologii teleinformatycznych. Centrum dostarcza wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne niezbędne do funkcjonowania w warunkach szybkiego rozwoju technologicznego. 

Wykładowc Sukces koncepcji szkoleń BIT OKI zapewniają autoryzowani i wykwalifikowani wykładowcy, praktycy z doświadczeniem dydaktycznym i biznesowym, którzy posiadają szeroką wiedzę na temat technologii i rynku IT. Profesjonalizm oraz umiejętności techniczne trenerów BIT OKI poświadczają liczne certyfikaty oraz egzaminy. Wiedza i doświadczenie wykładowców wsparte są praktycznymi umiejętnościami w zakresie prowadzenia szkoleń.

Szkolenia BIT OKI opierają się na strukturze łączącej wiedzę teoretyczną z praktycznymi zajęciami. Rozbudowany blok warsztatów w programie szkolenia pozwala przekazać umiejętności instalacji, konfiguracji oraz zarządzania rozwiązaniem w warunkach analogicznych do tych, jakie występują na co dzień w firmach czy instytucjach.

Autoryzowane w portfolio BIT OKI znajduje się ponad 20 szkoleń 

Autorskie- znaczną część oferty dydaktycznej BIT OKI stanowi dynamicznie rozwijający się dział szkoleń autorskich. Programy kursów opracowywane są przez doświadczonych trenerów. Uwzględniają opinie i sugestie uczestników szkoleń oraz tendencje rozwoju rynku IT. Pozwala to na budowanie obszernej i profesjonalnej oferty edukacyjnej.

Na zamówienie- priorytetem działalności BIT OKI jest indywidualizacja usług. Centrum oferuje organizację szkoleń na zamówienie, opracowywanych ściśle według wskazań Klienta. Kursy przygotowywane w tym systemie dają możliwość elastycznego dostosowania do umiejętności i oczekiwań uczestników. Zamawiający mogą modyfikować program kursu tworząc nową, unikalną wersję. Szkolenia na zamówienie mogą odbywać się w siedzibie Klienta, lub innym wskazanym przez niego miejscu. Termin oraz czas trwania szkolenia również pozostaje do wyboru zamawiającego.


Specjalizacje

Systemy ERP - oferta BIT OKI w zakresie Systemy ERP –przeprowadzamy szkolenia administratorów i użytkowników końcowych systemów zarządzania. Systemy SAP jak i polskich producentów.

Sieci i telekomunikacja- oferta BIT OKI w zakresie Sieci i telekomunikacji skupia obszerną tematykę technologii sieciowych. Porusza zagadnienia transmisji bezprzewodowej, systemów komunikacji mobilnej, projektowania i eksploatowania sieci. Programy szkoleń pozwalają na poznanie pełnego zakresu technologii sieciowych i telekomunikacyjnych: WLAN, VoIP, GSM, GPRS, UMTS, jak również technologicznych aspektów działania urządzeń sieciowych.

Bezpieczeństwo – program szkoleniowy z zakresu bezpieczeństwa obejmuje najnowsze metody i rozwiązania ochrony informacji. Skupia zagadnienia bezpieczeństwa transmisji danych, ich przechowywania i odzyskiwania. Porusza kwestie zapobiegania włamaniom oraz ich wykrywania. Szkolenia bazują na rozwiązaniach światowych liderów bezpieczeństwa IT oraz autorskich programach BIT OKI.


Systemy operacyjne – w odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku rozwiązań open source, BIT OKI rozbudowało ofertę edukacyjną z zakresu otwartych systemów. Centrum posiada w swojej ofercie szkolenia z zakresu FreeBSD oraz Linux, AIX, OS400, Windows Serwer. Materiał prezentowany na kursach obejmuje zarówno zagadnienia związane z architekturą systemu, jego instalacją i administracją, jak i konfiguracją usług sieciowych oraz ich zabezpieczaniem.

Przechowywanie danych- szkolenia dotyczące przechowywania danych pozwalają na zaprojektowanie, wdrożenie i administrację systemów składowania oraz dystrybucji krytycznych danych przedsiębiorstwa. Uczestnicy szkoleń zapoznają się z możliwościami wykorzystania sprzętu oraz oprogramowania do szybkiego i skutecznego przechowywania danych.

Odbiorc
Szkolenia oferowane przez BIT OKI dedykowane są:

       menadżerom działów  
       informatykom i administratorom sieci 
       specjalistom i konsultantom ds. technicznych 
       osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo teleinformatyczne 
       integratorom systemów sieciowych 
       dostawcom usług internetowych (Internet Service Providers)


 


 
StartO nasKasy FiskalneSystemy POSSerwisComarch CDNSYMFONIAWAPRO InsERT SKLEPSeminarium