Serwis komputerowy, komputery, kasy fiskalne - Krosno, Podkarpackie
tradycja i nowoczesność
Ośrodek Kształcenia Informatycznego OKI
IBM -Advanced Business Partner
SAP Business Partner
Aktualności
Praca
Kontakt
Historia Siedziby
SAP Business Partner


Spółka od wielu lat dostarcza sprzęt i oprogramowanie do firm małych, dużych i średnich. Wśród jej klientów znajduje się m.in. sektor administracji publicznej, bankowości, przedsiębiorstwa z branży energetycznej, służb mundurowych, przemysłu hutniczego, lotniczego, a także wydobywczego. Przez cały czas swojej działalności firma poszukiwała integracyjnego rozwiązania systemowego dla swoich małych, dużych, a także największych klientów. Rynek oprogramowania jednak ściśle rozgraniczał struktury tych firm i nie udało się znaleźć produktu, który pokrywałby swoim zakresem funkcjonalności przynajmniej dwie z w/w grup. Często w "kuluarach" firmowych zdarzało się słyszeć "znajdźcie mi produkt, który będziemy mogli skierować do małej, średniej i dużej firmy - jeden, zintegrowany....a nie trzy oddzielne... trzy oddzielne to jest powiększanie struktur, o co najmniej 15 osób, to są dodatkowe koszty związane ze szkoleniami, specjalizacją ludzi w każdym oddzielnie...." Zostawały odrzucane kolejne propozycje współpracy, nie odpowiadające wymyślonemu przez kierownictwo wizerunkowi produktu. Na początku 2003 r. zakończone zostały w końcu "poszukiwania" i przedstawiono propozycję współpracy ze światowym liderem oprogramowania firmą SAP.

Po głębszej analizie produktowej kierownictwo postanowiło powiedzieć "TAK" i tym samym rozszerzyć swoją ofertę o najmłodsze dziecko SAP-a system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem o nazwie "SAP Business One". 

   Prezes firmy: "...Od wielu lat obsługujemy firmy różnej wielkości. Widzimy, że coraz więcej przedsiębiorstw średniej wielkości poszukuje rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Wiele z nich chciałoby wdrożyć dużego SAP-a, ale dziś jeszcze ich na to nie stać i takim właśnie przedsiębiorstwom zamierzamy zaoferować SAP Business One. Jest to bardzo przejrzyście napisany system, bogaty funkcjonalnie, a przy tym umożliwia on łatwe, bezbolesne przejście na dużego SAP-a. (..) Nie ukrywam, że dodatkowymi argumentami przy tym wyborze był fakt posiadania zespołu ludzi, którzy znają i wspierają obsługę systemu R/3 i to ich zdanie przeważyło szalę na stronę SAP-a., a także prestiż współpracy ze światowym liderem, jak również pozytywne odnoszenie się do tego systemu innych partnerów SAP Business One...". 

   Po podpisaniu umowy partnerskiej z SAP Polska prezes  podkreślał najgłośniej pozycję korporacji SAP w Polsce i na świecie, a także jego suport techniczny, którego nie dawał mu żaden inny wcześniejszy potencjalny partner. Powiedział: "...zobaczyłem gotowe procedury suportowe, wdrożeniowe rod mapę produktu- wszystko wydaje się przemyślane od początku do końca przez jedną z najlepszych korporacji na świecie, jestem spokojny,... w końcu to SAP...".

   Firma zdecydowała się nie tylko na wprowadzenie systemu SAP Business One do swojego port folio, ale także na jego wdrożenie u siebie. Na początku z systemu ma korzystać pięciu użytkowników, ale docelowo ma ich być piętnastu. Decyzję o tym wyborze prezes komentuje następująco: "...Aplikacja ta jest właściwie idealna dla nas. Oprócz wielu niezbędnych funkcjonalności posiada moduł CRM. Dzięki temu, że wszystkie funkcjonalności są ze sobą zintegrowane umożliwia poprawę przepływu informacji w firmie i daje możliwość lepszego sondowania klientów. Możliwość natychmiastowego uzyskania analiz sprzedaży, opartych o aktualne dane, a nie informacje sprzed miesiąca czy dwóch tygodni, pozwala szybciej podejmować trafne decyzje, lepiej obsługiwać klientów, a tym samym wydajniej pracować. Myślę, że właśnie oto nam wszystkim chodzi, dziękuję..".

__________________________________________________________________________

Aktualności: 
   
_______________________________________________________________________

Aktualności:

lekcje z BIT

.............................................................................................................................


http://www.bitsa.pl/ado/sap22.htm    kod szkolenia:sap22

http://www.bitsa.pl/ado/sap23.htm     kod szkolenia:sap23

http://www.bitsa.pl/ado/sap24.htm     kod szkolenia:sap24

http://www.bitsa.pl/ado/sap25.htm     kod szkolenia:sap25

_________________________________________________________________________

Dziesięciotysięczny klient SAP Business One - kamień milowy obecności SAP na rynku MŚPRajiv Plastics - producent opakowań, działający na szybko rozwijającym się rynku indyjskim - dołącza do stale rosnącej liczby małych i średnich firm, które wybrały zintegrowane rozwiązanie SAP BOMBAJ, Indie - 14 czerwca 2006 r. -

Obecnie świadczymy usługi SAP jako freelancer. Outsourcing dla małych i średnich przedsiębiorstw 

Jeśli Twoja firma potrzebuje pomocy przy instalacji, konfiguracji i zarządzania SAP zapraszamy do korzystania z naszych usług
outsourcingu SAP.  Nie sprzedajemy licencji jedynie usługi. Wykorzystaj doświadczenia naszych freelancerówSAP  już dziś

Firma SAP AG (NYSE: SAP) ogłosiła dzisiaj, że pozyskała dziesięciotysięcznego klienta
SAP Business One na światowym rynku. SAP® Business One to zintegrowane rozwiązanie przeznaczone dla małych i średnich firm, jego premiera międzynarodowa miała miejsce w 2003 r. Zdobycie dziesięciotysięcznego klienta potwierdza potencjał, jakim dysponuje SAP wobec zapotrzebowania szybko rozwijającego się rynku małych i średnich firm (MŚP). Jest to także potwierdzenie szybkiego rozwoju filii SAP w Indiach. Biuro to rozpoczęło działalność w 1996 roku i od tego czasu pozyskało prawie 1 000 klientów, w tym 520 z sektora małych i średnich firm.

Rajiv Plastics Industries - wiodący producent plastikowych opakowań na artykuły spożywcze oraz tworzyw konstrukcyjnych z siedzibą w Bombaju, w Indiach - wybrał rozwiązanie SAP Business One w celu zapewnienia sobie skonsolidowanego źródła informacji o krytycznym znaczeniu dla prowadzonej działalności, zwiększenia przejrzystości danych oraz efektywniejszego zarządzania realizowanymi operacjami. Informacja ta została ogłoszona podczas konferencji SAP World Tour w Bombaju, w Indiach, która odbyła się w dniach od 14 do 16 czerwca 2006 roku i zbiegła się z imprezą SAP Summit '06, w której udział wzięło ponad 2 000 klientów, partnerów oraz ich pracowników - w tym także kadra zarządzająca firm SAP oraz Rajiv Plastics.

Osiągnięty kamień milowy na drodze do pozyskiwania klientów powoduje dalsze wzmocnienie pozycji SAP w branży małych i średnich firm. Sektor ten stanowi jeden ze strategicznych obszarów przyszłego rozwoju SAP. Oferta SAP dla tego rynku obejmuje dwa produkty - rozwiązania SAP Business One oraz 
mySAP All-in-One, wykorzystywane już przez około 17 800 klientów z małych i średnich firm. Są oni obsługiwani przez światową sieć niemal 2 000 wykwalifikowanych partnerów.

"Małe i średnie firmy czerpią korzyści z zastosowania aplikacji do zarządzania organizacją, gdyż podczas podejmowania ważnych decyzji biznesowych nie muszą już polegać na wykorzystaniu różnorodnych pakietów tworzących poszczególne składniki - takie jak rachunkowość, gospodarka zapasami i inne - czy też z arkuszy kalkulacyjnych - stwierdził Robert P. Anderson, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner. - Darzą one zaufaniem globalnych dostawców, którzy nie tylko oferują aplikacje, lecz także gwarantują trwałe partnerstwo, bezpieczeństwo inwestycji w długim okresie oraz obecność na rynku lokalnym za pośrednictwem sieci certyfikowanych partnerów."

Rajiv Plastics rozszerzy zastosowanie SAP Business One na kolejne biura sprzedaży
W Rajiv Plastics podjęto decyzję o tym, że SAP Business One zastąpi niespełniające już wymogów rozwiązanie stosowane dotychczas w biurach sprzedaży w Bombaju oraz Silvassa. Ma to na celu optymalizację środowiska IT, które tworzyły dotąd odizolowane aplikacje, co powodowało opóźnienie przepływu informacji oraz uniemożliwiało szybkie i efektywne podejmowanie decyzji. Rajiv Plastics rozpocznie wykorzystywanie rozwiązania od 10 użytkowników i wdroży dodatkowych 10 licencji. Rozważa także wprowadzenie Business One w kolejnych trzech biurach sprzedaży na terenie Indii. Dostawcą rozwiązania jest w tym przypadku firma HP - jeden z partnerów sprzedaży SAP Business One w Indiach.

"Dzięki zastosowaniu SAP Business One mamy dostęp do dokładnych i zintegrowanych informacji pochodzących z różnych działów, co pomaga nam w zarządzaniu oraz umożliwia natychmiastową reakcję na wymogi klientów oraz rynku - stwierdził Manish Minocha, dyrektor Rajiv Plastics Industries. - W trakcie porównywania SAP Business One z ofertami innych dostawców rozwiązanie to okazało się lepsze ze względu na zastosowanie technologii z możliwością adaptacji, gwarantującej prostą konfigurację, a także wydajność oraz szeroki zakres funkcjonalności."

Duże zapotrzebowanie na rozwiązania dla MŚP na rynku indyjskim
HP - od września 2005 roku partner w sprzedaży SAP Business One na terenie Indii - wykonał Rajiv Plastics prace konsultingowe przed wdrożeniem, a także przygotował konfigurację rozwiązania. HP jest także odpowiedzialny za szkolenia użytkowników.

"W HP obserwujemy rosnące zapotrzebowania na SAP Business One wynikające z faktu, że jest to rozwiązanie łatwe w obsłudze oraz wysoce elastyczne - stwierdził Urs Renggli, dyrektor ds. rynku małych i średnich firm w Technology Solutions Group, HP. - SAP udostępnia nam jako swoim partnerom narzędzia potrzebne, aby wdrożyć rozwiązanie i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo inwestycji klientów."

To przystępne cenowo rozwiązanie do zarządzania zostało opracowane dla małych i średnich przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 100 pracowników. SAP udostępnia SAP Business One w ponad 40 wersjach krajowych i dostarcza poprzez sieć 1 200 partnerów wyspecjalizowanych w sprzedaży, implementacji oraz serwisie rozwiązania. SAP Business One to wysoce elastyczna platforma spełniająca wymogi związane z zarządzaniem podstawową działalnością firm. Spełnia także specjalistyczne potrzeby różnych branż. Dostępna jest bowiem coraz szersza oferta już ponad 250 płynnie zintegrowanych rozszerzeń do rozwiązania, które zostały opracowane przez sieć partnerów z grupy niezależnych dostawców oprogramowania.

"Pozyskanie 10 tysięcy klientów w ciągu zaledwie trzech lat świadczy o korzyściach, jakie daje SAP Business One oraz o sukcesie naszych partnerów handlowych - stwierdziła Donna Troy, wiceprezes globalnej organizacji ds. MŚP i sprzedaży pośredniej (Global SME Indirect Channels), SAP AG. - Odniesienie tego sukcesu było szczególnym wyzwaniem z uwagi na to, że działalność SAP zakłada długotrwałe partnerstwo z klientami, a nie jedynie samą sprzedaż. Z tym większą przyjemnością odnotowujemy zdobycie 10-tysięcznego klienta SAP Business One na dynamicznie rozwijającym się rynku indyjskim, na którym dostrzegamy duże zainteresowanie naszymi rozwiązaniami dla małych i średnich firm, zarówno ze strony klientów, jak i stale rozszerzającej się rzeszy partnerów handlowych."

O SAP® Business One
SAP® Business One to zintegrowany system ERP, opracowany specjalnie dla małych i średnich firm. Umożliwia bieżący, ujednolicony wgląd w realizowane operacje, optymalizację efektywności procesów biznesowych oraz wykorzystanie szans rozwoju. SAP Business One można szybko wdrożyć, co zapewnia natychmiastowy dostęp do krytycznych informacji biznesowych poprzez wykorzystanie intuicyjnych i łatwych w zastosowaniu funkcji sprawozdawczości oraz rozwijania (drill down). Dzięki ponad 1 211 partnerom biznesowym, 250 scenariuszom i rozwiązaniom typu Add-on, specyficznym dla różnych branż oraz procesów, a także niemal 40 wersjom krajowym SAP Business One umożliwia 10 000 firmom na całym świecie powiązanie z klientami oraz dostawcami, a także ze spółkami nadrzędnymi wykorzystującymi aplikacje 
mySAP Business Suite. W Polsce z systemu SAP Business One korzysta ponad 300 firm. Small Business Technology Magazine uznał SAP Business One za Produkt technologiczny roku 2005 - co podkreśla sukces tej aplikacji na rynku. (Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: http://www.sap.pl/business_one)

 


 
StartO nasKasy FiskalneSystemy POSSerwisComarch CDNSYMFONIAWAPRO InsERT SKLEPSeminarium